Якщо у вас є діти, ви можете заповнити заявку на отримання «дитячих грошей» (Kindergeld). Можливість одержувати ці соціальні виплати на дітей залежить не від вашого особистого доходу, а виключно від віку дитини, яка проживає з вами (в цілому ця соціальна допомога може поширюватися навіть на онуків чи дітей під вашою опікою). Для цього і ви, і дитина маєте проживати на території Німеччини, а ви повинні уже мати дозвіл на працевлаштування (тобто право на ці виплати з’являється у вас із моменту отримання позитивного рішення щодо параграфу 24).

Суми виплат Kindergeld такі: 219 євро на першу і стільки ж на другу дитину, 225 євро на третю і 250 євро на четверту дитину. При цьому ці виплати поширюються на:
- усіх дітей віком до 18 років;
⁃ дітей віком 18–25 років за певних умов. Наприклад, на дітей до 21 року, якщо вони стоять на обліку в Центрі працевлаштування (Jobсenter) як ті, хто шукає роботу, а також на дітей до 25 років, якщо вони навчаються (процес активного пошуку навчального закладу та подачі документів на вступ до нього також враховується). Візьміть до уваги: якщо ваша дитина знаходить роботу, що перевищує 20 годин на тиждень, то виплати скасовуються (Джерело: https://www.arbeitsagentur.de/datei/kg2-e-merkblattkindergeld_ba014317.pdf)

⁃ дітей-інвалідів старше 25 років, які не можуть самі себе забезпечити (тобто отримують менше 9408 євро на рік). Важливо, що інвалідність мала була заявлена до 25 років. (Джерело: https://familienportal.de/familienportal/familienleistungen/kindergeld/familiensituation/wie-lange-kann-ich-kindergeld-bekommen-wenn-mein-kind-eine-behinderung-hat--124952)

У випадку, якщо заявнику було відмовлено у виплатах або виплати були розраховані неправильно, у заявника є один (1) місяць (у деяких випадках довше) на те, щоб попросити про перегляд справи. Заявку можна подати через ELSTER (онлайн-кабінет платника податків) або фізично занести у Сімейну касу (Familienkasse) чи відправити поштою. За місто Мюнхен відповідає Familienkasse Bayern Süd (Bayerstraße, 32). Якщо ви живете в іншому місті, шукайте свою Сімейну касу тут: https://www.familienkasse-info.de/kindergeldkassen-deutschland.php#ba.
Бланки заяв можна знайти тут: https://www.arbeitsagentur.de/ua/familie-und-kinder/ukraine-kindergeld. Зверніть увагу, що бланк заяви для дітей віком 18–25 років відрізняється від бланку для дітей віком до 18 років).

У майбутньому Податкова адміністрація (Finanzamt) може вирішити замінити виплату «дитячих грошей» Kindergeld зменшенням податкового навантаження, якщо це буде вигідніше для родини. Це буде означати, що ви будете сплачувати менше податків, а отже отримувати більше грошей на руки.