Від 1 червня українці отримуватимуть соціальні виплати в Центрах працевлаштування (Jobсenter). Що це для вас означає і як пов’язано з відпустками?
 
Jobсenter на відміну від Служби соціального захисту (Sozialamt) є, так би мовити, вашим «роботодавцем від держави». Тобто вважайте, що ви на нього «працюєте», і вашими основними «посадовими обов’язками» є пошук роботи та інтеграція.
 
Це означає, що ви не лише отримуєте виплати, а й зобов’язуєтесь у будь-який день з’явитися в Jobсenter, якщо вас викличуть, а також маєте чітко визначену відпустку. Ваша оплачувана відпустка від Jobсenter становить 21 день на рік. При цьому ви маєте заздалегідь надати Заяву-запит на таку відпустку (бажано за 3 тижні до відсутності), а Jobсenter, у свою чергу, має її схвалити. До речі, Jobсenter може відхилити ваш запит, якщо вважатиме, що відпустка саме в цей період зашкодить вашим шансам знайти роботу (саме з цієї причини протягом перших трьох місяців «роботи» на Jobсenter запити на відпустку зазвичай відхиляються). Вихідні та святкові дні у ці 21 день теж враховуються.
 
Існує можливість узгодити виїзд на період до шести тижнів (при цьому соціальні виплати здійснюватимуться лише за перші три тижні, тобто за ті самі 21 день). Якщо ви відсутні протягом довшого періоду, ніж це було узгоджено, гроші за цей період вам виплачуватися не будуть (відповідно вас можуть попросити їх відшкодувати).
 
Про своє повернення з відпустки ви також маєте повідомити Jobсenter. Якщо ви виїжджатимете на період понад 6 тижнів, жодних виплат за цей період здійснюватися не буде, і ви будете вимушені реєструватися в Jobсenter заново.
 
До тих, хто повторно порушує правила, Jobсenter має право застосувати санкції: наприклад, зменшити виплати на 10% протягом певного часу (можливість накладати на злісних порушників жорсткі санкції розміром до 30% цього року було призупинено).
 
Будь ласка, не забувайте щоденно перевіряти свою поштову скриньку (фізичну), оскільки запрошення від Jobсenter приходять звичайною поштою (паперовим листом).
 
Форму Заяви-запиту на отримання відпустки можна знайти тут: https://www.arbeitsagentur.de/.../anfrage-ortsabwesenheit... або запросити онлайн, зареєструвавшись за посиланням: https://web.arbeitsagentur.de/websso-prod/login/