Як потрапити до профільного лікаря або на заплановану операцію

У Німеччині будь-який візит до лікаря починається з візиту до домашнього лікаря - Hausarzt. Домашній лікар оглядає паціентів та, за потреби, виписує направлення до профільних лікарів. Якщо у Вас була запланована невідкладна операція, повідомте про це домашнього, а потім і профільного лікаря. Якщо він вважатиме операцію необхідною, Вам випишуть направлення у клініку. 

Як отримати ліки за рецептом

За рецептом на ліки потрібно також звертатися до домашнього лікаря. Найкраще принести домашньому лікарю упаковку з діючою речовиною та дозуванням, це спростить комунікацію. Домашній лікар видасть Вам одноразовий рецепт, за яким Ви зможете отримати ліки в будь-якій аптеці (за наявності потрібного препарата).

Правила для біженців з України

Для того, щоб українці могли звернутися до лікаря, їм потрібен так званий сертифікат про право на лікування (Behandlungsschein). Для отримання даного документу в Мюнхені (у разі проживання в приватному житлі) необхідно звертатися по місцю проживання у один з Sozialbürgerhäuser. Особам які проживають у державному житлі потрібно персонально прийти за адресою: Weringerstr. 89.

Для лікування гострих захворювань та болю надається необхідне медичне та стоматологічне лікування, включаючи надання ліків та перев'язувальних засобів, а також інші пільги, необхідні для одужання, поліпшення чи полегшення хвороб чи наслідків хвороб. Для профілактики та раннього виявлення захворювань проводяться захисні щеплення. Зубні протези надаються лише у тому випадку, якщо це не може бути відкладено з медичних причин в окремих випадках.
Майбутнім матерям і жінкам у пологовому будинку надається медична та сестринська допомога та догляд, акушерська допомога, ліки, перев'язувальні засоби та засоби захисту.

Національна асоціація лікарів обов’язкового медичного страхування повідомляє, що невідкладне лікування також можна надати без довідки про лікування. Однак зареєстроване місце проживання або проживання в місцевому закладі є необхідними. Кошти за надання медичної допомоги переймає держава.

Державне медичне страхування через 18 місяців 


Після 18 місяців перебування в ФРН біженці мають таке ж право на медичне обслуговування, як і одержувачі соціальної допомоги, тому медичне страхування буде прирівняно до стандартного державного. Тоді шукачі притулку також отримають електронну медичну картку. Однак це також означає, що після 18 місяців шукачі притулку також повинні сплачувати доплати за медичне страхування, яке обмежене висотою доходу. Це 2 відсотки річного доходу. У разі хронічно хворих застрахованих осіб, які постійно перебувають на лікуванні від тяжкого захворювання, він зменшується до 1 відсотка.

Є питання або потрібна допомога? 


Звертайтеся до нас, якщо у Вас є питання сприводу отримання медичної допомоги, або Ви маєте хронічні захворювання і потребуєте постійного медичного нагляду.